افرادی که می خواهند آشپزخانه های صنعتی راه اندازی کنند باید با لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی کاملاً آشنا باشند که تمام این تجهیزات فضای آشپزخانه را دگرگون می کند.
آشپزخانه های صنعتی همان نوع آشپزخانه هایی هستند که رستوران هستند و انواع مواد غذایی در آن پخته می شود وقتی می خواهید یک آشپزخانه صنعتی راه اندازی کنید ، مجبورید وسایل آن را نیز بخرید.
راه اندازی رستوران یکی از کارهای جذابی است که بسیاری از افراد وسوسه می شوند آن را انجام دهند هزینه های اولیه ای که برای راه اندازی و خرید این تجهیزات باید بپردازید تا حدودی زیاد است.
اما باید مراقب باشید که بسته به حرفه و نوع غذایی که می پزید ، فقط برخی از دستگاه های مهم را خریداری می کنید تا هزینه زیادی پرداخت نکنید.
این تجهیزات برای مشتری قابل مشاهده نیست ، اما باید توجه زیادی به آن داشته باشید.
هر نوع تجهیزات دارای ویژگی ها و امکانات مختلفی است که برای استفاده بهینه از آنها باید با آنها آشنا باشید در حقیقت ، برخی از آنها بسیار کاربردی ترند که شما قطعاً باید آنها را بخرید و با نحوه کار آنها آشنا باشید.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تجهیزات پخت :

یکی از مهمترین و اصلی ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی که باید با آن آشنا باشید تجهیزات پخت و پز است همانطور که از نام آن پیداست ، این تجهیزات بیشتر برای فرآیند پخت و پز استفاده می شود.
بسیاری از تجهیزات از جمله اجاق های بزرگ برنجی ، اجاق های چهارگانه سوز ، اجاق های بزرگ برنجی ، ماهیتابه های دو سبدی ، قابلمه های آشپزی خورشتی ، کوره های تابشی ، اجاق گاز و … از جمله تجهیزات اصلی هستند.
توجه داشته باشید که هر یک از آنها در انواع مختلفی تولید می شوند و عملکرد آنها متنوع است.
قبل از خرید آنها ، باید به مدلهای آن توجه کنید تا یکی از آنها سازگار با محیط و شرایط باشد.
بهتر است در مورد هر نوع تجهیزات آشپزی از فروشندگانی که در این زمینه تخصص دارند سال بپرسید تا بهترین گزینه را برای خرید به شما معرفی كنند.

تجهیزات آماده سازی:

لیست دیگری از تجهیزات که باید با آنها آشنا باشید ، تجهیزات آماده سازی است این تجهیزات قبل از فرآیند پخت و پز مورد استفاده قرار می گیرند و باید برای خرید آنها را به دقت بررسی کنید.
جعبه دنده ، سماور ، برش سیب زمینی ، سیخ ، قمقمه و … از مهمترین تجهیزات آماده سازی است که باید خریداری کنید و در آشپزخانه های صنعتی خود استفاده کنید.
توجه داشته باشید که هر یک از این نوع آماده سازی ها را باید بر اساس غذایی که می پزد خریداری کنید اگر غذاهای متنوعی را در رستوران صنعتی خود می پزید ، باید تمام تجهیزات تهیه غذا را خریداری کنید.
هر یک از این نوع تجهیزات دارای ویژگی های مختلفی هستند و شما باید به خوبی با ویژگی های آن آشنا باشید.
اگر فقط به چند نوع از آنها نیاز دارید ، بهتر است آنها را به تنهایی خریداری کرده و در آشپزخانه صنعتی استفاده کنید قبل از تهیه آنها ، باید اطلاعات خوبی در مورد فعالیت ها و پخت غذاهای آشپزخانه جمع آوری کنید.
برای خرید دقیقاً آن لوازم جانبی کارشناسان فروش تجهیزات می توانند هر یک از این نوع تجهیزات را به شما معرفی کنند تا بتوانید بهترین نمونه های آنها را خریداری و استفاده کنید.

تجهیزات برودتی:

لیست دیگری از این تجهیزات که باید خریداری شود ، تجهیزات برودتی است.
بهتر است از این نوع تجهیزات فقط برای خنک سازی و در برخی مواد برای انجماد مواد غذایی استفاده شود.
از انواع روکش ها ، میز فریزر ، یخچال ویترین و فریزر ایستاده استفاده می شود.
بعضی از مواد لازم است که تعدادی غذای آماده شده فوراً در یخچال نگهداری شوند ، بنابراین باید فقط در یخچال نگهداری شوند. دسرهایی مانند ژله باید آماده شوند و در یخچال قرار بگیرند تا آماده شوند.
در بعضی موارد ، بهتر است غذاهایی را که می خواهید عمر یخچال ها را افزایش دهند ، قرار دهید. شما باید به خوبی با انواع تجهیزات برودتی آشنا باشید که برخی از مهمترین و اصلی ترین آنها یخچال ، کولر آبی و یخ ساز هستند. شما می توانید مدل های مورد نیاز خود را از بین آنها خریداری کنید.

تجهیزات سرو:

سایر این تجهیزات که باید برای آشپزخانه خریداری شود تجهیزات است.
این دستگاه ها همیشه استفاده می شوند و شما اغلب از آنها برای رساندن غذا استفاده خواهید کرد.
انواع حوضه های صنعتی ، ناودان های واگن برقی. باید از فولاد ضد زنگ ساخته شده باشد تا بتوانید به راحتی آن را بشویید و تمیز کنید.
در این حالت می توانید همیشه آنها را از سالن خارج کرده و تمیزی آنها توجه مردم را به خود جلب کند. در واقع ، اگر این تجهیزات تمیز و مرتب باشد ، بدون شک مردم فکر می کنند که شما با احتیاط و حساسیت زیادی وسایل دیگر را تمیز می کنید. تعداد دفعات استفاده از چنین وسایلی در طول روز بسیار زیاد است و به همین دلیل ، شما باید یکی از بهترین مواد را انتخاب کنید.

تجهیزات شستشو:

ماشین های ظرفشویی صنعتی یکی از کاربردی ترین لیست این تجهیزات است.
این نوع ماشین ظرفشویی مورد استفاده در آشپزخانه های صنعتی دارای محفظه گرمایش و گرمایش است. می توانید از آنها برای تنظیم دما و آب دستگاه به بهترین شکل استفاده کنید.
در واقع ، تنظیم درجه حرارت دستگاه به مقدار ظروف و کثیفی موجود در آن بستگی دارد که بر اساس آنها باید دستگاه را تنظیم کنید.
بدون شک استفاده از نیروی دستی در آشپزخانه های صنعتی برای شستن ظرف ها گزینه مناسبی نیست و شما باید یکی از انواع ماشین ظرفشویی را بخرید و از آن در آشپزخانه خود استفاده کنید.

شما همچنین برای آشپزخانه صنعتی خود به یخچال ایستاده صنعتی نیاز دارید به این صفحه مراجعه کنید تا اطلاعات بیشتری بدست آورید.

برای اطلاعات بیشتر از استاندارد طراحی آشپزخانه صنعتی با ما همراه باشید.

Industrial kitchen equipment

کاربرد ماشین ظرفشویی صنعتی:

در میان انواع ماشین ظرفشویی که از جمله تجهیزات آشپزخانه صنعتی است ، شما باید یک ماشین مناسب برای آشپزخانه خود بخرید. برخی پیشرفته تر و برخی ساده ترند.
آشپزخانه های صنعتی که در طول روز غذای زیادی می پزند باید بزرگترین و پیشرفته ترین ماشین ظرفشویی را خریداری کنند ، زیرا تعداد شستن ظروف در چنین آشپزخانه هایی زیاد است.
اما برخی دیگر از آشپزخانه های کوچکتر با ظروف کثیف کمتر می توانند با ماشین ظرفشویی رایج تری استفاده شوند.

Industrial kitchen equipment

تجهیزات حمل و نقل و ذخیره سازی:

سایر تجهیزات آشپزخانه صنعتی که علاوه بر کیفیت ، باید به زیبایی آن توجه زیادی داشته باشید ، تجهیزات حمل و نقل و نگهداری است.
هنگام سرو غذا از این تجهیزات بسیار استفاده می شود که باید قدرت بالایی داشته باشد یکی را متناسب با دکوراسیون و سبک رستوران خود خریداری کنید.
توجه داشته باشید که این نوع تجهیزات توسط مشتریان شما دیده می شوند ، بنابراین بهتر است در میان آنها به دنبال زیباترین و ظریف ترین ها بگردید تا از آنها بهینه استفاده کنید.
در میان انواع محصولات حمل و نقل ، می توانید یکی از محصولات متناسب با نیاز شما و غذاهایی که می پزید را خریداری و استفاده کنید.

Industrial kitchen equipment

نکاتی برای خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی:

برای خرید هر نوع تجهیزات آشپزخانه که ذکر کردیم باید به نکات زیادی توجه کنید. برخی از مهمترین نکاتی که باید به آنها توجه کنید عبارتند از:

نام تجاری :

مارک آن یکی از مهمترین و مهمترین نکاتی است که هنگام خرید لیستی از تجهیزات آشپزخانه صنعتی باید به آن توجه کنید.
برخی از مارک های تولید کننده این نوع تجهیزات به قدری شناخته شده اند که شما باید خرید آن را انتخاب کنید.
برخی از آنها ممکن است مارک محبوب نداشته باشند و هرگز نباید آنها را بخرید.
مارک های معتبری مانند آریا استیل نوین ، پرشیا استیل و مرسا تجهیز با استفاده از بهترین و مرغوب ترین مواد تولید می شوند و به همین دلیل می توانید سالها از آنها استفاده کنید.
اگر مارک های معتبری را نمی شناسید و آنها را به خوبی نمی شناسید ، بهتر است در این مورد با فروشندگان مشورت کنید.
آنها می توانند با توجه به بودجه شما ، به شما مشاوره لازم برای خرید بهترین توصیه را بدهند.

مدل های مختلف:

نکته دیگری که هنگام خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی باید به آن توجه کنید ، مدلی است که می خواهید.
هر نوع تجهیزات آشپزخانه ویژگی های مختلفی دارد و شما باید یکی از آنها را با توجه به نیاز خود خریداری کنید.
برخی از آنها پیشرفته تر هستند و برای آشپزخانه های بزرگ صنعتی استفاده می شوند.
برخی از آنها ساده تر نیز هستند که می توانید از آنها در آشپزخانه های کوچک صنعتی استفاده کنید. بسته به نوع غذایی که می خواهید در آشپزخانه بپزید ، باید یکی از آنها را بخرید. توجه داشته باشید که در این صورت می توانید با فروشندگان مشورت کنید تا بهترین مدل و مارک را برای خرید خود ارائه دهید.

 

کیفیت و دوام:

نکته بسیار مهم دیگر هنگام خرید این تجهیزات توجه به کیفیت و دوام آن است. توجه داشته باشید که اگر کیفیت مواد و مواد اولیه مورد استفاده در ساخت این تجهیزات خوب باشد ، بدون شک عمر بسیار بیشتری خواهد داشت. بنابراین بهتر است این را در ذهن داشته باشید تا بتوانید سالها از آن استفاده کنید.
مارک های تولید کننده این تجهیزات از بهترین مواد استفاده می کنند و بنابراین بسیاری از مردم از خرید آنها راضی خواهند بود.

درخواست :

استفاده از لوازم خانگی و لیست این تجهیزات از دیگر نکاتی است که باید هنگام خرید بسیار مراقب باشید.
خرید هر نوع سخت افزار به نیاز شما بستگی دارد و می توانید اطلاعات لازم را در این زمینه جمع آوری کنید.
بعضی از دستگاه ها کاربردهای زیادی دارند که قطعاً باید خریداری کنید و بعضی دیگر کمتر از نوع متداول استفاده های کمتری دارند که می توانید خریداری کنید.
اگر کیفیت و مواد آنها خوب نباشد ، بدون شک به زودی خراب می شوند و مجبور خواهید شد نوع جدیدتری بخرید.

همچنین برای اطلاع از نکات مهم برای ایمنی آشپزخانه صنعتی به این صفحه بروید.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی
بهترین برند تجهیزات آشپزخانه صنعتی
تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی
لوازم آشپزخانه صنعتی تهران
تولید کنندگان تجهیزات آشپزخانه های صنعتی
مشاور تجهیزات آشپزخانه صنعتی
تجهیزات آشپزخانه صنعتی دست دوم

منبع : bit.ly/3v4rqaI

فهرست